Organizator:

Ferguson i ich marka E-mio z premierą na Poznań Motor Show

Podziel się

Producent pokaże na swoim stoisku motorowery oraz motocykle elektryczne.

Początki firmy Ferguson sięgają 1989 roku. W pierwszych latach działalności produkty marki miały niewiele wspólnego z motoryzacją. Mowa tu przede wszystkim o dekoderach cyfrowych oraz innych produktach związanych z multimedialnymi technologiami cyfrowymi. Po latach przyszedł jednak czas na pojazdy elektryczne. W sezonie 2020 Ferguson sp. z o.o. mocno inwestuje w ten rynek i skupia się na rozwoju swojego brandu ev: E-mio.

E-mio to nowa marka w portfolio firmy Ferguson, pod którą zebrane zostały pojazdy elektryczne oraz przeznaczone dla nich akcesoria. To nowa gałąź biznesu firmy Ferguson, która jest odpowiedzią na coraz większe zapotrzebowanie rynku są elektryczne motorowery (odpowiedniki spalinowych pojazdów o pojemności 50 cm3) i motocykle (odpowiedniki spalinowych pojazdów o pojemności 125 cm3). Pod marką E-mio Ferguson chce oferować niedrogie jednoślady dla odbiorców krajowych jak i zagranicznych. Wyróżnikiem pojazdów marki E-mio ma być nie tylko konkurencyjna cena ale przede wszystkim wysoka jakość podzespołów i baterie litowo-jonowe w standardzie. Jak przekonuje producent motocykle i motorowery E-mio mają być niedrogie w eksploatacji oraz wyposażone są  autorskie rozwiązanie Moto Assistant, który oferuje m.in. takie funkcje, jak: śledzenie GPS, wyznaczanie tras, odcięcie zapłonu, funkcje flotowe itd. 

Obecność marki Ferguson będzie zatem świetną okazją do zapoznania się z nową linią produktów, która swoją premierę będzie miała właśnie podczas targów Poznań Motor Show. Na stoisku pojawią się takie modele jak E-mio Agile, E-mio Destina, E-mio Toro oraz E-mio Vento