Organizator:

Energa i Orlen otwierają kolejne stacje ładowania

Podziel się

Oba koncerny otworzyły w ostatnim czasie nowe punkty ładowania, zlokalizowane w różnych częściach Polski. Orlen zaprezentował także nową aplikację dedykowaną kierowcom elektryków.

Energa Obrót oddała do użytku siedem nowych stacji ładowania pojazdów elektrycznych. Łącznie w ramach sieci spółki działają już 43 tego typu obiekty, oferując 83 punktów ładowania. Nowe ładowarki pojawiły się na terenie Trójmiasta, a także w Jastarni, Pucku, Kosakowie i Płocku. Pięć z nich to standardowe stacje AC, a dwie (w Gdańsku i Pucku) – szybkiego ładowania DC.

 

 

Jak przekonuje polski koncern, nowe stacje są zlokalizowane w pobliżu atrakcyjnych punktów, takich jak hotele, centra handlowe, czy kompleksy biznesowe. Spółka ma też w planach dalszy rozwój swojej sieci, a kolejne inwestycje są już w trakcie przygotowań. 

Nowe stacje i aplikacja mobilna dla kierowców elektryków 

Nowe stacje otworzył również Orlen. Do sieci zostały właśnie włączone 4 nowe, szybkie stacje ładowania, a uruchomienie kolejnych , podobnie jak w przypadku Energi, planowane jest w najbliższym czasie. - Elektromobilność jest prężnie rozwijającą się gałęzią gospodarki. PKN ORLEN widzi przyszłość w paliwach alternatywnych, dlatego konsekwentnie realizujemy projekt budowy infrastruktury szybkiego ładowania pojazdów elektrycznych w Polsce. Chcemy, aby nasze działania przyczyniły się do zwiększenia świadomości społecznej na temat niskoemisyjnego transportu – powiedział Jarosław Dybowski, Dyrektor Wykonawczy PKN ORLEN ds. Energetyki.

Na polskich stacjach Koncernu funkcjonują obecnie 43 stacje szybkiego ładowania o mocy 50 i 100 kW, a kolejne są w fazie realizacji. Najnowsze 4 ładowarki zostały uruchomione w Katowicach, Łodzi i Kobylnicy. Są one zlokalizowane głównie przy stacjach paliw PKN ORLEN, wzdłuż najważniejszych tras komunikacyjnych. 

Inną zaprezentowaną nowością jest aplikacja ORLEN Charge. Umożliwia ona zlokalizowanie stacji ładowania, podaje informację o złączach dostępnych na danej ładowarce oraz o ich mocy. Oprócz tego przy pomocy aplikacji rozpoczniemy i zakończymy sesję ładowania, sprawdzimy poziom naładowania na złączach DC oraz moc z jaką ładuje się pojazd.

Źródło: informacje prasowe Energa i Orlen