Organizator:

e-BULLI - połączenie klasyki z nowoczesnością

Podziel się

Volkswagen Samochody Dostawcze zaprezentował pojazd bazujący na klasyku z 1966 roku. W klasycznej bryle umieszczono elektryczny, zero-emisyjny napęd.

e-BULLI to nowy, koncepcyjny pojazd marki Volkswagen Samochody Dostawcze. Pierwotnie jego premiera miała odbyć się na targach Techno Classica 2020, jednak z racji tego, iż zostały przełożone, producent postanowił nie zwlekać i już dziś zaprezentować odświeżone auto. 

Połączenie klasycznego modelu z nowoczesnym wyposażeniem

Zaprezentowany samochód bazuje na modelu T1 Samba Bus, który został wyprodukowany w 1966 roku w Hanowerze. Wszystko zaczęło się od idei, aby klasycznego Bulli wyposażyć w pełni elektryczny napęd. W tym celu utworzono specjalny zespół projektowy, w skład którego weszli inżynierowie VWSD, VW Group Components oraz firmy eClassics, specjalizującej się w przebudowach samochodów elektrycznych. 

Sercem oryginalnego T1 był czterocylindrowy silnik spalinowy typu boxer o mocy 44 KM. Postanowiono zastąpić go  prawie dwukrotnie mocniejszym silnikiem elektrycznym o mocy 83 KM. Dwukrotnemu zwiększeniu uległ również maksymalny moment obrotowy, który w e-BULLI jest dostępny od razu. Pojemność baterii zainstalowanej w nowym samochodzie to 45 kWh, co ma pozwolić na pokonanie 200 km na jednym ładowaniu. 

Odświeżono również nadwozie oraz wnętrze nowego nowej wersji T1. Projektanci postawili na klasyczną, brązowo-pomarańczową stylistykę, w której znajdziemy nowoczesne akcenty, takie jak przycisk start/stop silnika elektrycznego, czy wyświetlacze, które zastąpiły tradycyjny prędkościomierz. Samochód, jak przystało na model z 2020 roku jest również w pełni mobilny. Panel zainstalowany w suficie wyświetla wiele dodatkowych informacji, a dzięki aplikacji Volkswagen "We Connect" kierowca ma możliwość wywoływania informacji online. 

Wkrótce w sprzedaży

Choć jest to model koncepcyjny, VW Samochody Dostawcze zapowiada, że dzięki współpracy nawiązanej z firmą eClassics planuje wprowadzić do swojej oferty możliwość przebudowy modelu T1 oraz kompletne T1 w stylu e-BULLI. 

Źródło: materiały prasowe