Organizator:

Corsa-e, czyli nowość przez duże N na Poznań Moto Fest

Podziel się

Poznański dealer samochodowy, firma Szpot zaprezentuje nową elektryczną Corsę.

Wygląd nowego Opla Corsa jest mocno odmieniony względem poprzedniego wydania auta. Chociażby tylna szyba opada pod mniejszym kątem. Opel Corsa w nowej odsłonie mierzy 4,06 m długości, a więc jest o 4 cm dłuższy od poprzednika i niższy o 48 mm. Kierowca siedzi o 28 mm niżej niż dotychczas.

Auto otrzymało m.in. nową generację adaptacyjnych, matrycowych reflektorów diodowych IntelliLux LED. We wnętrzu uwagę zwraca 7-calowy ekran systemu multimedialnego oraz wirtualne zegary (10 cali).

Elektryczna odmiana ma moc 136 KM oraz 260 Nm, co pozwala Corsie-e na rozpędzenie się do 100 km/h w 8,1 s. Dzięki baterii o pojemności (50 kWh), auto może przejechać na jednym ładowaniu 330 km. Na naładowanie akumulatorów do poziomu 80 proc. przy wykorzystaniu szybkiej ładowarki powinno wystarczyć 30 min.

W nowej Corsie debiutuje też radarowy aktywny tempomat oraz system czujników Flank Guard. Dostępny jest również system monitorowania martwego pola oraz szereg asystentów parkowania.

Ceny zaczynają się od 124 490 zł za wersję podstawową o nazwie Edition. Odmiana Elegance to natomiast wydatek 130 390 zł. Jeśli wejdą w życie sygnalizowane przez rząd dopłaty, to finalna cena może zostać obniżona de facto do niespełna 90 000 złotych. A to już zupełnie inna bajka.