Organizator:

Caravans Salon Poland już 2 października!

Podziel się

Targi kamperów i caravaningu Caravans Salon Poland w Poznaniu rozpoczną się już 2 października w na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich i potrwają przez 3 dni.

Caravans Salon Poland – rekordowy rok, moc kamperowych premier i ciekawy program wydarzeń  

Najnowsze raporty wskazują na rekordowy rok w branży caravaningu a organizatorzy zapowiedzieli aż 11 premier, dwie nowe luksusowe marki wchodzące do Polski oraz dziesiątki nowości na rynku przyczep i kamperów. Nie zabraknie też wyjątkowych gości i ciekawego programu wydarzeń.

Dodatkowymi atrakcjami Poznańskich targów Caravans Salon będą: Zlot Caravaningowy oraz Strefa RETRO kamperów. Bilety są do nabycia tylko online na platformie ToBilet.pl. Szczegółowe informacje pod TYM linkiem. 

11 premier i dwie nowe marki w Polsce

Rekordowa sprzedaż kamperów i przyczep w Polsce skutkuje coraz większym zainteresowaniem tą branżą oraz jej dynamicznym rozwojem. Podczas targów w Poznaniu producenci i dealerzy zaprezentują aż 11 premierowych pojazdów oraz kilkadziesiąt nowości na sezon 2021.

Zainteresowanie Caravans Salon ze strony wystawców jest bardzo duże, co poskutkowało uruchomieniem dodatkowego pawilonu targowego. Tym samym powierzchnia wystawiennicza w tej edycji zwiększa się o ponad 80%. Zwiększy się również liczba wystawców oraz marek prezentowanych na targach.

Szczególnie imponująco zapowiadają się debiuty dwóch luksusowych marek produkujących kampery: Concorde to znany i ceniony producent kamperów klasy premium, który zostaje wprowadzony na rynek przed firmę Centrum Campingowe Kutno. Duże i bardzo luksusowo wyposażone pojazdy to prawdziwe mieszkania na kołach. Na Caravans Salon zobaczymy dwa pojazdy niemieckiego producenta: Credo 840L oraz Charisma 920 G z garażem na mały samochód!

Nie inaczej wygląda oferta marki Niesmann + Bischoff, która również debiutuje w Polsce za sprawą firmy m-Camp. To również kampery klasy premium, a oprócz premiery samej marki, odbędzie się również premiera nowego modelu – iSmove.

Dużą uwagę przyciąga też marka Adria i jej dystrybutor, Grupa Elcamp. Na targach zadebiutuje przyczepa Adria Astella, która zdążyła już wygrać kilka prestiżowych nagród za design i wyposażenie. Odbędzie się również premierowy przyczepy Adria Adora 573.

Na liście premier są również przyczepy marki Hobby i Dethleffs oraz kamper vany marek Pilote oraz Globe Traveller. Nie zabraknie również najnowszych modeli od Buerstnera i Benimara.

Więcej informacji o premierach w dedykowanej zakładce na stronie internetowej targów: TUTAJ

Kuba Bielak i Radosław Nawrot w strefie gości oraz Strefa RETRO kamperów

Ciekawie zapowiada się program spotkań z gośćmi. Swoje prelekcje przygotują podróżnicy, blogerzy oraz znani dziennikarze branżowi. Kuba Bielak znany z TVN Turbo oraz Akademii Bezpiecznej Jazdy opowie o różnicach w kulturze motoryzacyjnej na świecie (niedziela 12:00) natomiast redaktor Radosław Nawrot, znany głównie z rubryk sportowych, o swojej pasji do podróżowania i najnowszej książce o Austarlii i Tasmanii (niedziela 11:00).

ElCamper opowie o podróży kamperem po Ukrainie, Calluna Trip o podróżach po Ameryce Północnej a Mikołaj Gospodarek o swojej książce „Polska na czterech kółkach”, każdy z gości będzie miał ciekawą historię do opowiedzenia. Lista gości jest na bieżąco aktualizowana na stronie www organizatora: TUTAJ.

Nowością i dodatkową atrakcją targów będzie Strefa RETRO, w której będzie można zobaczyć kilkanaście unikatowych, zabytkowych kamperów. Wystawa jest efektem zgłoszeń pasjonatów i kolekcjonerów, którzy chcą pokazać historię motoryzacji na żywo, poprzez wystawę samochodów.

Bezpieczeństwo przede wszystkim

Tegoroczne imprezy targowe, to również wyzwanie ze względu na dodatkowe środki bezpieczeństwa, jakie są wymagane przez Głównego Inspektora Sanitarnego. Międzynarodowe Targi Poznańskie są w tej materii wzorem dla innych organizatorów, spełniając wszystkie narzucone wymogi a nawet dodając swoje rozwiązania rozszerzające te wymogi. Na MTP od lipca z powodzeniem organizuje się coraz większe imprezy dla szerokiej publiczności.

„Chcemy, aby nasi goście czuli się tu bezpiecznie i czerpali jak najwięcej przyjemności z imprezy, na która przychodzą. Obecnie obowiązuje nas limit 2,5 m2 na uczestnika, ponadto poszerzamy dodatkowo alejki między wystawcami, przy wejściu na targi korzystamy z kamer termowizyjnych i mierzymy temperaturę uczestników, na terenie targów przestrzegamy też nakazu zakrywania ust i nosa, bilety na imprezy są natomiast dostępne tylko online.” Podkreśla Dyrektor Dariusz Wawrzyniak z Międzynarodowych Targów Poznańskich.  

Targi Caravans Salon odbędą się od 2 do 4 października w Poznaniu na terenie MTP

Godziny otwarcia: Piątek od 12 do 18, Sobota od 10 do 17, Niedziela od 10 do 16

Bilety do nabycia tylko online - https://bit.ly/Bilety_informacje_Caravans_Salon

Informacje o atrakcjach na tragach: https://bit.ly/Caravans_Salon_Poland_2020

Dedykowane wydarzenie na Facebook: https://www.facebook.com/events/2896748910356070/