Organizator:

Bronx i Pan America to nie wszystko. LiveWire również pojawi się na Poznań Motor Show

Podziel się

Pierwszy, w pełni elektryczny model ze stajni Harley-Davidson to kolejny motocykl, jaki będzie można zobaczyć na stoisku marki podczas tegorocznej edycji targów Poznań Motor Show.

 

Już wcześniej informowaliśmy o obecności takich modeli jak Pan America i Bronx. To jednak nie wszystko i na stoisku Harley-Davidson zobaczymy jeszcze jeden, tym razem elektryczny model. Jak przekonuje sam producent, model LiveWire jest ucieleśnieniem przyszłości marki Harley-Davidson. Elektryczny motocykl charakteryzuje nie tylko nowy rodzaj napędu, ale również imponujący design oraz funkcje łączności komórkowej. Dynamikę jazdy i niesamowitą zwrotność ma zapewnić nowe podwozie - nowoczesne przednie i tylne zawieszenie, które w połączeniu z lekką i wyjątkowo sztywną ramą zapewniają wyjątkowe właściwości jezdne.

Zupełnie nowe wrażenia z jazdy

Z jednej strony łatwy w użyciu dla nowych motocyklistów, z drugiej dostarczający niesamowitych wrażeń bardziej doświadczonym miłośnikom jednośladów – taki właśnie jest LiveWire. Motocykl stanowi idealne połączenie mocy, parametrów użytkowych i technologii.

Zamocowany w LiveWire akumulator pozwala osiągnąć średni zasięg na poziomie 158 km (w testach miejskich uzyskano 235 km). Dzięki szybkiej ładowarce DC Fast Charge motocykl naładujemy od zera do stu procent w ciągu 60 minut. Nowy model Harley-Davidson rozpędza się od 0 do 100km/h w zaledwie trzy sekundy, a dzięki wykorzystaniu rozwiązania twist-and-go ma możliwość przyspieszania od razu po obróceniu manetki, bez konieczności używania sprzęgła i zmiany biegów. Prowadzenie i kontrolę ułatwi system Elektronicznego Sterowania Podwoziem, a oprócz tego na wybranych rynkach LiveWire zostanie wyposażony w funkcję H-D Connect, która zapewnia zdalną łączność między motocyklistą a motocyklem. 

Celem pozycja lidera

LiveWire jest częścią dużo większej strategii, zwanej jako Więcej Dróg do Harley-Davidson. Ma ona koncentrować się na opracowywaniu nowych produktów, poszerzaniu dostępu i wzmocnieniu sieci dealerskiej. LiveWire ma pomóc nie tylko w zdobyciu pozycji lidera w dziedzinie wprowadzania napędów elektrycznych na światowym rynku motocyklowym, ale również pomóc w otwarciu nowych rynków i segmentów oraz budowaniu nowego pokolenia motocyklistów na całym świecie.