Organizator:

BMW ALPINA B4 S Bi-Turbo 99 Edition

Podziel się

Stworzenie przez Burkarda Bovensiepena w latach 60. wzmocnionego BMW 1500 było fundamentem, na którym marka ALPINA zbudowała swoją rozpoznawalność w segmencie sportowego luksusu.

To, co wówczas było pierwszymi technologicznie zaawansowanymi produktami marki – mianowicie czterocylindrowymi silnikami benzynowymi z podwójnymi gaźnikami Webera – jest stosowane dziś w nowoczesnych samochodach. Wyposażone w najlepsze geny BMW samochody ALPINA nie mają sobie równych w kwestii osiągów, komfortu, prowadzenia i wydajności.

Modele BMW ALPINA B4 S Bi-Turbo łączą w sobie te cechy, które dodatkowo wzmacnia dynamiczna stylistyka w tonie dyskretnej elegancji. Odnowiony 6-cylindrowy silnik rzędowy o pojemności 3 litrów dostarcza jeszcze więcej mocy i zapewnia niezrównane emocje. Dzięki adaptacyjnemu zawieszeniu oraz ulepszonej 8-biegowej automatycznej sportowej skrzyni biegów z ALPINA SWITCH-TRONIC samochód jest dynamiczny i bardzo komfortowy.

Limitowana do 99 sztuk BMW ALPINA B4 S Bi-Turbo 99 Edition składa hołd filozofii marki. To samochody w wersji cabrio i coupé (ten ostatni również w wersji 4x4). Jeden z egzemplarzy będzie można podziwiać na poznańskich targach.