Organizator:

Bimota na Poznań Motor Show

Podziel się

Bimota to włoska marka motocykli, która została założona w 1973 roku przez Valerio Bianchi, Giuseppe Morri i Massimo Tamburini. Marka znana jest z wysokiej klasy motocykli premium, które zostały zaprojektowane tak, aby oferować wyjątkową wydajność, styl i jakość. Nazwa "Bimota" to połączenie dwóch pierwszych liter nazwisk założycieli: Bianchi, Morri i Tamburini.

We wczesnych latach swojego istnienia Bimota skupiała się na rozwoju i produkcji niestandardowych motocykli wyścigowych. Motocykle te były budowane z wykorzystaniem zaawansowanych technologii, w tym lekkich ram i aerodynamicznych konstrukcji, co pozwalało im osiągać wyjątkowe wyniki na torze wyścigowym. Z czasem Bimota rozszerzyła swoją linię produktów o motocykle street-legal, które były przeznaczone dla zwykłych kierowców, którzy chcieli mieć osiągi i styl motocykla wyścigowego. W latach 80-tych i 90-tych Bimota kontynuowała innowacje i ewolucję, rozwijając nowe technologie i poprawiając osiągi swoich motocykli. Marka była szczególnie znana z zastosowania zaawansowanych materiałów, takich jak włókno węglowe i tytan, w konstrukcji swoich motocykli. Materiały te sprawiały, że motocykle były lżejsze, mocniejsze i bardziej aerodynamiczne, co pozwalało im osiągać jeszcze większe prędkości i lepiej radzić sobie na torze wyścigowym.

Dziś Bimota nadal produkuje motocykle premium, które są zaprojektowane z myślą o wydajności i stylu. Marka skupia się na innowacjach i technologii, a jej motocykle są powszechnie uważane za jedne z najbardziej unikalnych na świecie przy okazji dostarczając wyjątkowych wrażeń z jazdy i pozwalając wyróżnić się z tłumu.

Na stoisku Bimota Polska zostaną zaprezentowane 2 motocykle: Tesi H2 oraz KB4.