Organizator:

Audi kończy rok z rekordowym kwartałem

Podziel się

W ciągu ostatnich trzech miesięcy 2020 roku marka po raz pierwszy sprzedała ponad pół miliona pojazdów.

Po tym jak Volkswagen poinformował o rekordowej sprzedaży aut elektrycznych, inna marka należąca do grupy również pochwaliła się wynikami za 2020 rok. Mowa o Audi, które ma za sobą rekordowy kwartał. Marka po raz pierwszy przekroczyła barierę pół miliona sprzedanych samochodów w okresie trzech miesięcy. Ogółem przez ostatnie 12 miesięcy niemiecki producent dostarczył do klientów na całym świecie 1 mln 690 tysięcy aut. 

W 2020 roku Audi radziło sobie dobrze także nad Wisłą. Zarejestrowano 15 602 nowych egzemplarzy, co oznacza wzrost w porównaniu do analogicznego okresu o 13,25 procent. Innym rynkiem, na którym marka osiągnęła satysfakcjonujące wyniki są Chiny. Niemiecki koncern ustanowił tam rekord sprzedanych samochodów (727 358 pojazdów). - Tak dobre wyniki sprzedaży pomimo wysoce niekorzystnych warunków spowodowanych pandemią, to dowód na trwałe i niezależne od przeciwności wartości stojące za naszym hasłem przewodnim „Vorsprung Durch Technik – przewaga dzięki technice - podkreśla Michał Bowsza, dyrektor marki Audi. 

- Dzięki niezwykle silnej pozycji na rynkach światowych, mniej więcej w połowie ubiegłego roku wyszliśmy z pierwszej fali pandemii. Zaraz potem odnotowaliśmy bardzo dobry handlowo III kwartał roku, co w znacznym stopniu przyczyniło się do pomyślnego wyniku końcowego roku 2020 -  mówi z kolei Hildegard Wortmann, szefowa sprzedaży i marketingu AUDI AG. - Sytuacja na świecie jest obecnie nadal trudna. Mimo to, na rok 2021 wyznaczyliśmy sobie ambitne cele, dążymy do osiągnięcia stałego wzrostu i z optymizmem patrzymy w przyszłość - dodaje.