Organizator:

Aston Martin DB12 Volante zadebiutuje w Poznaniu

Podziel się

Pierwszy na świecie super tourer z otwieranym dachem – Aston Martin DB12 Volante - będzie miał swoją polską premierę podczas Poznań Motor Show 2024. Targowej publiczności zaprezentuje go importer, Auto Fus Group.

Aston Martin DB12 oraz jego wersja bez dachu – DB12 Volante - to samochody, które mają zadowolić najbardziej wymagających kierowców. Tu liczą się zarówno osiągi, jak i niepowtarzany charakter pojazdu, który już teraz jest symbolem wyrafinowania i luksusu.

Nowy DB12 Volante to efekt holistycznego podejścia marki do projektowania i tworzenia samochodów, począwszy od zwiększonej sztywności konstrukcji, a skończywszy na specjalnie zaprojektowanych oponach. To wszystko sprawia, że Aston Martin DB12 stanowi najlepsze potwierdzenie pozycji koncernu jako lidera w zakresie osiągów, dynamiki, inżynierii i technologii.

DB12 w wersji coupe i cabrio jest aż o 34% mocniejszy od Astona Martina DB11. Wyższe wartości wyjściowe zostały osiągnięte dzięki przemyślanym modyfikacjom, m.in. i turbosprężarkom o większej średnicy i ulepszonemu chłodzeniu.

Aston Martin DB12 to także 8-biegowa automatyczna skrzynia biegów, której zadaniem jest jak najszybsza zmiana przełożeń i dopasowanie ich pracy do znacznie szerszego zakresu użytecznego obrotów silnika. W ten sposób powstał układ, który wpływa na precyzję prowadzenia i dodatkowo poprawia wrażenia z jazdy. A jazda modelem DB12 to naprawdę niezapomniane przeżycie!