Organizator:

Ambitne plany na Caravans Salon Poland 2022 w Poznaniu

Podziel się

V edycja targów caravaningowych w Poznaniu zapowiada się bardzo interesująco a plany organizatorów imponują. Pięć pawilonów wystawienniczych, niemal 40 000 m2 powierzchni wystawienniczej do dyspozycji wystawców, większy zlot oraz dwie imprezy towarzyszące. Od 21 do 23 października ma szansę odbyć się największa impreza targowa poświęcona turystyce caravaningowej od wielu lat.

V edycja targów pod znakiem rekordów

Organizatorzy Caravans Salon Poland w Poznaniu – Grupa MTP, mają jasny plan: stworzyć kompleksową, dużą i atrakcyjną imprezę targową dla fanów caravaningu i turystyki, tak, aby jesienna wizyta na Międzynarodowych Targach Poznańskich była obowiązkowym punktem w kalendarzu każdego kamperowca i fana podróży na własnych zasadach.

Bilety w przedsprzedażowych, atrakcyjnych cenach są już dostępne, TUTAJ: https://bit.ly/Bilety_CSP2022

Carvans Salon Poland jest dla nas podstawowym elementem budowania branży caravaningowej przez Grupę MTP. Na tym rynku działamy od 2012 roku, kiedy przygotowaliśmy pierwszą edycję salonu caravaningowego podczas Poznań Motor Show. Przez dziesięć lat zorganizowaliśmy również kilkanaście zlotów i cztery edycje targów Caravans Salon Poland. Zwłaszcza ostatnie dwa lata pokazały, że caravaning ma w Polsce ogromny potencjał a targi stają się najlepszą okazją do zapoznania się z tym, co branża ma do zaoferowania. Tym bardziej spodziewamy się, że V edycja pokaże jak rynek rośnie w siłę, dlatego przeznaczamy w tym roku aż pięć naszych pawilonów na ekspozycję oraz dodatkowe miejsce na zlot caravaningowy, który jest bardzo ważną częścią targów” -powiedział Filip Bittner, wiceprezes zarządu Grupy MTP.

Rekordowo zapowiada się, zatem ekspozycja, bo do dyspozycji wystawców zostanie oddane niemal 40 000 m2 powierzchni, ale to nie wszystko, bo organizatorzy planują również powiększenie zlotu caravaningowego do ponad 220 załóg oraz dalszy rozwój Strefy Retro i Vanlife.

W tym roku mamy do dyspozycji aż 5 naszych pawilonów i jesteśmy na dobrej drodze, aby wszystkie je wypełnić ekspozycją naszych wystawców. Do targów zostało jeszcze sporo czasu a my już możemy się pochwali rezerwacją ponad 2/3 tej powierzchni i wciąż otrzymujemy zapytania od nowych podmiotów. Co istotne wielu wystawców zwiększa swoje powierzchnie względem lat ubiegłych a to na pewno przełoży się na ilość prezentowanych pojazdów oraz na atrakcyjność tych stoisk i swobodę zwiedzania dla naszych gości. Imponujące stoiska znane z targów w Niemczech czy Norwegii będą teraz prezentowane w Polsce.” – podkreśla Miłosz Jankowiak, dyrektor Caravans Salon Poland

 

Lista wystawców już rośnie

Do październikowych targów jeszcze sporo czasu a Caravans Salon już dziś może pochwalić się dużą ilością potwierdzonych czy też zadeklarowanych wystawców, wśród których jest wielu najbardziej znaczących graczy na naszym rynku. Co istotne wiele z firm zadeklarowało swój wyłączny udział w targach w Poznaniu, odpuszczając inne jesienne imprezy. Na dziś na liście znajdziemy firmy takie jak: ACK Benimar, CarGO, Centrum Campingowe, Wavecamper, Elcamp, ProCamp, Camel Camp, MTM, XCamp czy też samych dużych producentów, jak Rapido, Pilote i Hobby. Organizatorzy podkreślają, że zapytań o powierzchnie jest bardzo dużo a ekspozycja jest już w dużej mierze wstępnie zaplanowana i rezerwowana.

Większy zlot, strefy specjalne i nowe możliwości infrastruktury targów   

Zlot Caravaningowy, który zawsze jest „oczkiem w głowie” organizatorów, również zyskuje w tym roku nowe możliwości. Na terenie MTP niebawem zakończy się budowa 3-poziomowego parkingu podziemnego oraz nowego planu eventowego, znajdującego się nad parkingiem. To pozwoli na przyjęcie ponad 500 samochodów osobowych wystawców i zwiedzających i zwolni dodatkowe miejsca na parcele zlotowe wokół pawilonów wystawienniczych.

„Dzięki nowemu parkingowi i placowi, jaki powstanie nad nim, zyskujemy dodatkowe miejsce na organizacje zlotu. Do tej pory nie mogliśmy sobie pozwolić na goszczenie więcej niż 170 ekip, teraz przewidujemy miejsce na 220 a przy sprzyjających warunkach podejmiemy próbę zwiększenia zlotu do optymalnej dla nas liczby 250 załóg. Nasz zlot w tym roku zyska też swoją własną szatę graficzną i nazwę Przystanek_Targi. Pierwsza pula parceli na zlot trafi do sprzedaży tuż po majówce – zapowiada Michał Dublaga, odpowiedzialny za PR i Marketing imprezy

Organizatorzy nie zapominają też o strefach specjalnych, które w ubiegłych edycjach cieszyły się dużym zainteresowaniem. Strefa kamperów Retro oraz Vanlife/Hand Made, będą dalej rozwijane i tu również pojawi się więcej pojazdów i gości.

„Caravaning to nie tylko nowe pojazdy i akcesoria, ale również ruch vanlife i bogata historia. Nie zapominamy o tym i staramy się rozwijać nasze strefy specjalne, aby zwiedzający mieli do dyspozycji nie tylko pełen przekrój oferty rynkowej, ale też możliwość spotkania z kultowymi, zabytkowymi pojazdami w Strefie Retro oraz poznania ludzi, którzy swoje życie związali z podróżą w duchu Vanlife i których, na co dzień obserwują w social mediach. Pierwsi goście już potwierdzają nam swój udział.- Dodaje Michał Dublaga

Tour Salon i Festiwal Podróżniczy Śladami Marzeń znów razem z Caravans Salon

Wspomniane 5 pawilonów z kamperami i niemal 40 000 m2 to nie wszystko, co będzie można zobaczyć w ramach biletu na Caravans Salon! Po raz kolejny razem z targami caravaningowymi odbędzie się również Tour Salon, targi turystyki i regionów, który również zapowiada się na większą imprezę niż w ubiegłym roku. Drugą imprezą w ramach biletu na targi będzie też X edycja Festiwalu Podróżniczego Śladami Marzeń, czyli spotkań i prelekcji podróżników i odkrywców.

Biorąc to pod uwagę na gości targów 21-23 października będzie czekać aż 7 pawilonów wypełnionych atrakcjami, inspiracjami i ofertami.

Bilety na targi znajdziemy tutaj: https://bit.ly/Bilety_CSP2022

Więcej informacji o imprezie: https://bit.ly/Caravans_Salon_Poland_2021_info