Organizator:

4. Zlot Samochodów Elektrycznych i Hybrydowych już 20 września!

Podziel się

Tegoroczna edycja wydarzenia, jakie odbędzie się w Ząbkach odbywa się pod hasłem ReinCARnation.

Piknik elektromobilności, będący międzynarodowym zlotem samochodów elektrycznych i hybrydowych cieszy się coraz większą popularnością. W wydarzeniu biorą udział goście z różnych zakątków Europy: Wielkiej Brytanii, Irlandii, Litwy, Ukrainy, Austrii, czy Niemiec. Myślą przewodnią 4. Zlotu jest konwersja - przerabianie samochodów spalinowych na samochody elektryczne. Piknik poprowadzą dziennikarze - Włodzimierz Zientarski i Dominika Sygiet. Otwarcie zlotu zaplanowano na godz. 13:00. 

Zlot to wydarzenie wielopokoleniowe - piknik rodzinny, na którym znajdziemy ciekawostki i atrakcje niezależnie od wieku uczestników. Wydarzenie to łączy miłośników i użytkowników  aut elektrycznych , firmy zajmujące się tymi technologiami , profesjonalnych inżynierów , studentów wyższych uczelni i domowych konstruktorów z ludźmi dla których cała ta rewolucja w motoryzacji jest jeszcze czymś nowym i niezrozumiałym. W czasie trwania wydarzenia każdy z gości ma możliwość zobaczenia praktycznie każdego modelu auta elektrycznego poruszającego się po świecie (zjeżdżają się ich setki), porozmawiania z użytkownikami i przekonania się o ich licznych zaletach. W czasie trwania eventu organizatorzy prowadzą darmowe jazdy testowe autami elektrycznymi, podczas których każdy zainteresowany może osobiście poprowadzić auto na prąd takich marek jak : TESLA , BMW, FORD, NISSAN i wiele innych.

Relacja z 3. edycji Zlotu

Na zlocie znajdują się stoiska dilerów samochodów elektrycznych , operatorów stacji ładowania, przedstawicieli firm fotowoltaicznych oraz sektory serwisowe gdzie możemy zobaczyć rozebrane samochody elektryczne, zapoznać się z ich budową oraz systemami napraw i serwisu. Obecni będą także przedstawiciele firm ubezpieczeniowych, oferujący specjalne warunki i zniżki (10% zniżki na OC i AC) dla właścicieli aut na prąd.

Coś dla siebie znajdą także najmłodsi. Dzieci to przyszłość nowych trendów w motoryzacji dlatego na Zlocie czeka na nich wiele atrakcji takich jak: darmowa wypożyczalnia mini samochodzików elektrycznych, malowanie farbami starych samochodów, jako pożegnanie ze spalinową motoryzacje, kąciki i konkursy rysunkowe , dmuchańce, gry i zabawy.

Będą też konkursy

Pierwszy z nich "Jeżdżę Ekologicznie" jest konkursem dla wszystkich przyjeżdżających na Zlot, po wcześniejszej rejestracji na stronie Ekozlot.pl siebie i swojego samochodu w odpowiedniej kategorii (hybryda, plug-in, elektryczny) podanie miejsca z którego się wyjeżdża i ilość km oraz wyzerowanie licznika zużycia paliwa i energii. Ten szczególny wyścig nie polega na uzyskaniu najlepszego czasu a najmniejszego zużycia paliwa/energii elektrycznej, jest to rajd na najmniejsze zanieczyszczenie środowiska więc uczestnicy którzy zabierają pasażerów dostają dodatkowe punkty. W 2019 roku jednym z laureatów był uczestnik, który swoim czysto elektrycznym samochodem przyjechał z Litwy pokonując dystans 478 km.

Drugi konkurs - Zbuduj Pojazd Mobilny o napędzie elektrycznym. W tym konkursie spotykają się zarówno profesjonalni inżynierowie, domowi konstruktorzy oraz studenci uczelni wyższych . Konkurs posiada kilka grup. Prezentowane są modele pojazdów o napędzie elektrycznym, pojazdy spalinowe przerobione na elektryczne, czy samochody elektryczne z panelami fotowoltaicznymi na dachu. Specjalna kadra profesorów w jury wyłania zwycięzców konkursu i wręcza nagrody pieniężne.

RAJD - czyli główna atrakcja po raz pierwszy zaprezentowana na 3. Zlocie w 2019 roku. Rajd samochodów elektrycznych organizowany na zamkniętym odcinku głównej drogi w Ząbkach między rondami przebiegający przez tunel pod torami. Pierwsza konkurencja - samochody elektryczne w 3 kategoriach mocy ścigają się na odcinku czasowym w celu uzyskania najlepszego czasu przejazdu. Druga konkurencja - samochody elektryczne w wyścigu na 1/4 mili stają do rywalizacji z autami spalinowymi których moc sięga nawet 500 KM. Ta rywalizacja w sposób jednoznaczny pokazuje zalety aut elektrycznych. Goście na własne oczy widzą niezwykłe przyspieszenie aut na prąd i samochody o dużych mocach nie potrafią ich wyprzedzić. Usytuowanie odcinka rajdowego w zadołowanym odcinku drogi i tunelu umożliwia w bezpieczny sposób obserwowanie zmagań zawodników.

Relacja z 2. edycji Zlotu

Pojazdy wolnobieżne

Elektromobilność to nie tylko samochody ale również hulajnogi elektryczne, deski, skutery na prąd. W specjalnych stoiskach możemy zapoznać się z szeroką ofertą dystrybutorów tego typu pojazdów a na specjalnie przygotowanym torze do jazd testowych odbyć przejażdżkę dowolnym typem pojazdu.

Nie zapominamy iż większość naszych gości przybywa z bardzo daleka dlatego podczas wydarzenia odbywa się Festiwal Food Trucków gdzie z 15 pojazdów można spróbować rożnych smakołyków i zaspokoić głód i najeść się do syta.

W zeszłym roku w wydarzeniu wzięło udział ponad 7,5 tysiąca gości. Gorąco zachęcamy wszystkich fanów elektromobilności do wzięcia udziału w tym bardzo ciekawym wydarzeniu. 

Relacja z 1. edycji Zlotu

Patroni wydarzenia: Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gosdpodarki Wodnej, Politechnika Warszawska, Ministerstwo Energii, Marszałek Województwa Mazowieckiego, Powiat Wołomin, Burmistrz Miasta Ząbki.

Partnerzy - instytucje, podmioty, stowarzyszenia propagujące rozwój elektromobilności w Polsce.

Sponsorzy: Dilerzy samochodów, firmy z sektora stacji ładowania aut elektrycznych, serwisy samochodów elektrycznych, firmy  z sektora energii odnawialnej OZE, firmy sharingowe, firmy ubezpieczeniowe.

Współorganizatorzy wydarzenia: Miasto Ząbki, Powiat Wołomin, Marszałek Województwa Mazowieckiego, Stowarzyszenie Ekozlot.pl Rozwój Elektro-Mobilności.

Więcej informacji: 

Strona WWW | Facebook