Organizator:

12 pawilonów pełnych niezapomnianych wrażeń!

Podziel się

Tegoroczny blok wydarzeń motoryzacyjnych może pochwalić się imponującą przestrzenią wystawienniczą.

Pierwszy weekend kwietnia na Międzynarodowych Targach Poznańskich dostarczy bez wątpienia wielu niezapomnianych wrażeń wszystkim miłośnikom motoryzacji. Równocześnie odbędą się trzy główne wydarzenia. 

Pierwsze z nich to oczywiście Poznań Motor Show, które od lat jest stałym punktem w kalendarzu imprez organizowanych przez Grupę MTP. Dzięki wytężonej pracy wielu osób projekt urósł do rangi najważniejszego wydarzenia motoryzacyjnego, nie tylko w Polsce, ale i w tej części Europy.

Podczas Poznań Motor Show przedstawiciele biznesu, administracji publicznej i fani motoryzacji mogą poznać panujące trendy rynkowe oraz porozmawiać na tematy związane z przyszłością motoryzacji, a także następującą rewolucją w świecie transportu. 

Poznań Motor Show odbędzie się w pawilonach 3, 3A, 4, 5, 5A, 6, 12 oraz na Placu Marka, gdzie odbędą się pokazy stuntu oraz driftu. 

Pierwszy dzień na Poznań Motor Show to nie tylko tzw. Media Day, ale również najważniejsze spotkanie dotyczące elektromobilności, czyli Kongres MOVE.

To najważniejsze wydarzenie w Polsce poświęcone przyszłości motoryzacji. Kongres każdego roku gromadzi międzynarodowe grono kilkuset ekspertów i praktyków z sektora e-mobility, kształtujących rozwój zeroemisyjnego i innowacyjnego transportu. Uczestnikami wydarzenia są przedstawiciele administracji publicznej, organizacji branżowych, sektora motoryzacyjnego, paliwowego i energetycznego oraz reprezentanci świata nauki.

Kongres MOVE odbędzie się w budynku Poznań Congress Center. 

Program Kongresu MOVE wypełnią pogłębione debaty i prelekcje z udziałem liderów w dziedzinach związanych z alternatywnymi źródłami energii w motoryzacji. Eksperci opowiedzą o aktualnych trendach, strategiach rozwoju branży motoryzacyjnej z uwzględnieniem kluczowej roli sektora energetycznego w tym procesie.

Tradycyjnie, jak co dwa lata równolegle z Poznań Motor Show organizowane są Targi Techniki Motoryzacyjnej. To największe i najważniejsze w tej części Europy wydarzenie skierowane do właścicieli i pracowników warsztatów samochodowych (mechaników i elektryków), stacji obsługi i kontroli pojazdów, myjni samochodowych, rzeczoznawców i diagnostów, sklepów i hurtowni części i wyposażenia warsztatów, komisów i wypożyczalni, zarządców flot pojazdów, firm transportowych i wszystkich, którzy w swojej codziennej pracy potrzebują specjalistycznego sprzętu z zakresu techniki motoryzacyjnej.

Wydarzenie, organizowane wspólnie ze Stowarzyszeniem Techniki Motoryzacyjnej odbędzie się w czterech pawilonach: 7, 7A, 8 i 8A. 

Łącznie daje to 12 pawilonów przestrzeni wystawienniczej oraz teren zewnętrzny, gdzie odbędzie się spektakularne widowisko z udziałem utalentowanych stunterów i drifterów. Pełen plan wydarzenia można zobaczyć na poniższej grafice.