Organizator:

12 miliardów euro - tyle Audi przeznaczy na elektromobilność

Podziel się

Wydatki są realizowane w ramach planu działań tzw. "mapy drogowej" na rzecz elektryfikacji. To największa kwota przeznaczona na elektromobilność w historii koncernu.

Niemiecki producent zaplanował 37 miliardów euro na badania i rozwój oraz na inwestycje w rzeczowe aktywa trwałe. Rzeczona kwota ma zostać wydana w przeciągu najbliższych pięciu lat. Znaczną część tego budżetu stanowią właśnie wydatki na elektromobilność. Audi zainwestuje 12 miliardów, co dla koncernu z Ingolstadt będzie rekordową sumą przeznaczoną na rozwój elektromobilności.  

Do 2025 roku Grupa Audi zamierza posiadać w swojej ofercie ponad trzydzieści modeli zelektryfikowanych, z których dwadzieścia będzie w pełni elektrycznych. Do tego czasu Audi zamierza pokryć około 40 procent swojej światowej sprzedaży samochodami elektrycznymi i hybrydowymi. By osiągnąć szybki wzrost mobilności elektrycznej, Audi współpracuje z Porsche w celu konstruowania najwyższej klasy architektury elektryfikacji (PPE) dla dużych samochodów elektrycznych, a Modułowy Układ Napędowy E (MEB) opracowywany jest wspólnie z Volkswagenem.