Organizator:

10 lat Volkswagen Group Polska

Podziel się

Niemiecki producent podsumował pierwszą dekadę działalności swojej spółki.

10 lat temu, 1 czerwca 2012 roku, działalność rozpoczęła spółka Volkswagen Group Polska. Dziś Volkswagen Group Polska reprezentuje 7 marek: Volkswagen, Volkswagen Samochody Dostawcze, Škoda, SEAT, Cupra, Audi i Porsche. W minionym roku zarejestrowano w Polsce ponad 115 000 nowych samochodów dostarczonych przez Volkswagen Group Polska. Udział w rynku aut osobowych wyniósł niemal 25 procent.

W Volkswagen Group Polska zatrudnionych jest ponad 550 pracowników. Firma odpowiada nie tylko za sprzedaż samochodów, ale także za sprzedaż części i akcesoriów. W 2021 roku spółka dostarczyła dealerom 13 milionów części i komponentów, czyli ok. 250 tysięcy każdego tygodnia. Bardzo duże zaangażowanie notuje się także po stornie logistyki samochodów – średnio 145 wagonów kolejowych i 90 lawet z autami każdego tygodnia było obsłużonych w magazynie pojazdów
w minionym roku.

- W sumie dostarczyliśmy polskim kierowcom już ponad 1,1miliona samochodów. Chciałbym im wszystkim podziękować za zaufanie, chcę też wyrazić wdzięczność naszym pracownikom oraz naszym partnerom - dealerom za świetną pracę, którą wykonują - powiedział Pavel Šolc, prezes zarządu Volkswagen Group Polska.

 

#

Początek nowej drogi

Ta dziesiąta rocznica to nie tylko czas podsumowań, ale również początek nowej drogi w wielu obszarach. Modyfikujemy i tworzymy nowe procesy biznesowe, aby w szybki i elastyczny sposób reagować na potrzeby klientów oraz zmiany zachodzące na rynku. Dziś dużo uwagi poświęcamy elektrycznej mobilności.

Pavel Šolc

prezes zarządu Volkswagen Group Polska

Niebawem samochody będą nie tylko elektryczne, ale także autonomiczne. Jestem przekonany, że w nadchodzących latach Volkswagen Group Polska będzie w jeszcze większym stopniu kształtować indywidualną mobilność w Polsce – dodał Pavel Šolc.